ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΦΑΡΜΑΚΗΣ WIDE BIG

Τρίτη, 22 Αυγούστου 2023 18:47

Στη λίμνη Στράτου από την Πέμπτη 24/8 έως και την Κυριακή 27/8 τα Πανελλήνια Πρωταθλήματα Θαλασσίου Σκι

Η Κορυφαία διοργάνωση της χρονιάς, το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Θαλασσίου Σκι Ανδρών – Γυναικών, Νέων & Seniors, ξεκινά την Πέμπτη 24/8 και ώρα 14:00μμ,  στο Ομοσπονδιακό Προπονητικό Κέντρο, στην τεχνητή  λίμνη Στράτου, στο Αγρίνιο.

Οι αγώνες θα συνεχιστούν την Παρασκευή 25/8 από τις 08:00πμ. έως τις 18:00μμ, το Σάββατο 26/8 από τις 08:30πμ έως τις 20:00μμ και θα ολοκληρωθούν την Κυριακή 27/8 από τις 09:00πμ έως τις 15:00μμ με τις απονομές στους νικητές.

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 2023 που διοργανώνει η Ελληνική Ομοσπονδία Θαλασσίου Σκι, συμμετέχουν 60 αθλητές από τους ομίλους όλης της χώρας οι οποίοι θα συναγωνιστούν στα 4 αγωνίσματα του Θαλασσίου Σκι, δηλαδή το σλάλομ, τις φιγούρες, το άλμα και το τρίαθλο.

Το Πρωτάθλημα θα είναι συναρπαστικό καθώς συμμετέχουν κορυφαίοι Έλληνες αθλητές, όπως η Παγκόσμια Πρωταθλήτρια Αγγελική Ανδριοπούλου και αρκετοί αθλητές με Πανευρωπαϊκές νίκες και διακρίσεις.

Οι κατηγορίες των αθλητών που θα λάβουν μέρος στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα, ξεκινούν από την ηλικία κάτω των 8 ετών και φτάνουν μέχρι την ηλικία άνω των 70.

Το πρόγραμμα αγώνων:

ΠΕΜΠΤΗ 24/8      

14:00

1ος Προκριματικός γύρος φιγούρες Γυναικών 45+

Τελικός γύρος φιγούρες 45+

1ος Προκριματικός γύρος φιγούρες Κορασίδων U14

1ος Προκριματικός γύρος φιγούρες Νεανίδων U17

2ος Προκριματικός γύρος φιγούρες Κορασίδων U14

1ος Προκριματικός γύρος φιγούρες Παμπαίδων U8

1ος Προκριματικός γύρος φιγούρες Παμπαίδων U10

1ος Προκριματικός γύρος φιγούρες Παμπαίδων U12

1ος Προκριματικός γύρος φιγούρες Παίδων U14

1ος Προκριματικός γύρος φιγούρες Εφήβων U17

1ος Προκριματικός γύρος φιγούρες Ανδρών U21

2ος Προκριματικός γύρος φιγούρες Παμπαίδων U8

2ος Προκριματικός γύρος φιγούρες Παμπαίδων U10

2ος Προκριματικός γύρος φιγούρες Παμπαίδων U12

2ος Προκριματικός γύρος φιγούρες Παίδων U14

2ος Προκριματικός γύρος φιγούρες Νεανίδων U17

2ος Προκριματικός γύρος φιγούρες Εφήβων U17

2ος Προκριματικός γύρος φιγούρες Ανδρών U21

17:30

1ος Προκριματικός γύρος Άλμα Παμπαίδων U12

1ος Προκριματικός γύρος Άλμα Παίδων U14

2ος Προκριματικός γύρος Άλμα Παμπαίδων U12

1ος Προκριματικός γύρος Άλμα Ανδρών

1ος Προκριματικός γύρος Άλμα Εφήβων U17

1ος Προκριματικός γύρος Άλμα Κορασίδων U14

1ος Προκριματικός γύρος Άλμα Νεανίδων U17

2ος Προκριματικός γύρος Άλμα Εφήβων U17

2ος Προκριματικός γύρος Άλμα Κορασίδων U14

2ος Προκριματικός γύρος Άλμα Νεανίδων U17

1ος Προκριματικός γύρος Άλμα Γυναικών 35+

1ος Προκριματικός γύρος Άλμα Γυναικών 45+

1ος Προκριματικός γύρος Άλμα Γυναικών

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 25/8

09:00

1ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Παμπαίδων U8

1ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Παμπαίδων U10

1ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Παμπαίδων U12

1ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Παίδων U14

1ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Κορασίδων U14

1ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Εφήβων U17

1ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Νεανίδων U17

1ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Ανδρών U21

2ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Παμπαίδων U8

2ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Παμπαίδων U10

2ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Παμπαίδων U12

2ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Παίδων U14

2ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Κορασίδων U14

2ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Εφήβων U17

2ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Νεανίδων U17

2ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Ανδρών U21

 

13:00

Τελικός γύρος Άλματος Γυναικών 35+

Τελικός γύρος Άλματος Γυναικών 45+

Τελικός γύρος Άλματος Γυναικών

Τελικός γύρος Άλματος Ανδρών

Τελικός γύρος Άλματος Παμπαίδων U12

Τελικός γύρος Άλματος Παίδων U14

Τελικός γύρος Άλματος Κορασίδων U14

Τελικός γύρος Άλματος Εφήβων U17

Τελικός γύρος Άλματος Νεανίδων U17

15:00

1ος Προκριματικός γύρος φιγούρες Ανδρών 35+

1ος Προκριματικός γύρος φιγούρες Γυναικών 35+

1ος Προκριματικός γύρος φιγούρες Ανδρών 45+

2ος Προκριματικός γύρος φιγούρες Ανδρών 35+

2ος Προκριματικός γύρος φιγούρες Γυναικών 35+

2ος Προκριματικός γύρος φιγούρες Ανδρών 45+

1ος Προκριματικός γύρος φιγούρες Ανδρών

1ος Προκριματικός γύρος φιγούρες Γυναικών

18:00

ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 26/8

09:00

1ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Ανδρών

1ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Γυναικών

1ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Ανδρών 35+

1ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Γυναικών 35+

1ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Ανδρών 45+

1ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Γυναικών 45+

1ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Ανδρών 55+

1ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Γυναικών 55+

1ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Ανδρών 65+

1ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Ανδρών 70+

2ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Ανδρών 35+

2ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Γυναικών 35+

2ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Ανδρών 45+

2ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Γυναικών 45+

2ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Ανδρών 55+

2ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Γυναικών 55+

2ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Ανδρών 65+

2ος Προκριματικός γύρος σλάλομ Ανδρών 70+

14:30

Τελικός γύρος φιγούρες Παμπαίδων U8

Τελικός γύρος φιγούρες Παμπαίδων U10

Τελικός γύρος φιγούρες Παμπαίδων U12

Τελικός γύρος φιγούρες Παίδων U14

Τελικός γύρος φιγούρες Εφήβων U17

Τελικός γύρος φιγούρες Ανδρών U21

Τελικός γύρος φιγούρες Ανδρών 35+

Τελικός γύρος φιγούρες Γυναικών 35+

Τελικός γύρος φιγούρες Ανδρών 45+

Τελικός γύρος φιγούρες Ανδρών

Τελικός γύρος φιγούρες Γυναικών

Τελικός γύρος φιγούρες Νεανίδων U17

Τελικός γύρος φιγούρες Κορασίδων U14

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 27/8

09:00

Τελικός γύρος σλάλομ Παμπαίδων U8

Τελικός γύρος σλάλομ Παμπαίδων U10

Τελικός γύρος σλάλομ Παμπαίδων U12

Τελικός γύρος σλάλομ Παίδων U14

Τελικός γύρος σλάλομ Κορασίδων U14

Τελικός γύρος σλάλομ Εφήβων U17

Τελικός γύρος σλάλομ Νεανίδων U17

Τελικός γύρος σλάλομ Ανδρών U21

Τελικός γύρος σλάλομ Ανδρών 35+

Τελικός γύρος σλάλομ Γυναικών 35+

Τελικός γύρος σλάλομ Ανδρών 45+

Τελικός γύρος σλάλομ Γυναικών 45+

Τελικός γύρος σλάλομ Ανδρών 55+

Τελικός γύρος σλάλομ Γυναικών 55+

Τελικός γύρος σλάλομ Ανδρών 65+

Τελικός γύρος σλάλομ Ανδρών 70+

Τελικός γύρος σλάλομ Ανδρών

Τελικός γύρος σλάλομ Γυναικών

 

agriniopress.gr

Όλες οι Εκδηλώσεις Σήμερα